Fundjavë në Valbonë (Me Traget)
Saranda
Opsionet e rezervimit
Seleksiono Datën
Kush No. Cmimi
Te rritur 13,000 13,000

Totali LEK 13,000
Depozito Tani LEK 13000


Pershkrimi

Valbone

Dita e parë:

* Nisja në orën 7:00 nga Saranda. Gjatë rrugës ne kemi mundësinë të shijojmë bukurinë e peizazheve, që i ka dhuruar Nënë Natyrës, Shqipërisë.
* Ndalesa e parë do të jetë në buzë të Liqenit Vau Dejes për kafenën e mëngjesit në restorantin Perla dhe pastaj të vazhdojë në Liqenin e Komanit ku do të jemi marinar te tragetit Koman.
* Lundrimi që zgjat rreth 2 orë: 30 metra, duke përshkruar Liqenin e Komanit që kapet në shkëmbinjtë malorë 2200 metra të lartë, është një nga aventurat më të bukura të turit te Valbones.
* Pas kalimit të Fierzes, ndalesa tjetër do të jetë në Shoshan Canyon, e cila na tregon se sapo kemi hyrë në Parkun Kombëtar të Valbona.
* Akomodimi në Valbona do të bëhet në Hotel Fusha e Gjes, i mbuluar në një kurorë me pisha. Më shumë në hotelin Fusha e Gjes ku akomodimi do të bëhet sipas rezervimit të kërkuar nga ju. Koha e lirë për t'u çlodhur.
* Pasdite do të vazhdojmë të eksplorojmë Valbona, ku do të vizitojmë ujëvarat e Rrogam. Ne do të vazhdojmë të ecim deri në fillim të lagjes së fundit Valbona të quajtur Gjelaj. Këtu do të kemi mundësinë të shohim pjesën më tërheqëse, fundin e luginës ku të gjitha majat e maleve janë mbi 2300 - 2400 m. Me sfidat e natyrës ne do të ngjitemi në rrjedhën e ujit ku ka një pamje piktoreske të Luginës së Valbonës.
* Kthimi në hotel ku darkë do të realizohet në restorantin e hotelit, ku do te kete peshk troft ose mish  qengji, fli etj. Organizuar me muzike DJ!


Dita e dyte:
* Pas mëngjesit në hotel, gjatë mëngjesit ne do të vizitojmë Liqenin Xhema dhe Millin e Vjetër të Ujit (të ashtuquajturit vendasit), ku fotografët do të befasohen nga bukuritë e Valbonës dhe kanioni me ujin ngjyre blu.
* Dreka do të shijohet në restorantin e hotelit me produkte të fshatit dhe mish viçi.
* Kthimi do të realizohet nga Kosova, ku vazhdimi i udhëtimit do të jetë në qytetin e Prizrenit, në qytetin "muze" të Kosovës.
* Një ndalesë e shkurtër për të realizuar turneun e qytetit, me zonat e saj turistike si urë guri, Xhamia e Sinan Pashës, Lidhja e Prizrenit etj. Koha e lirë për kafe dhe pazar në Prizren.
* Pas vizitës në Prizren, kthimi në Sarandë.

Politika e Privatesise dhe kushtet


Opsionet e pageses

Credit Card - Wire Transfer - Master/ Visa Card -

Dite : 2 | Nate : 1


Perfshihen


 • Cab Facilities
 • Local tax
 • Playground Nearby
 • Return Ferry Tickets
 • Bike equipment
 • Complimentary Breakfast
 • Local Guides/Maps
 • Collision Coverage
 • Transportation
 • Restaurant Nearby
 • Golf Nearby
 • Deluxe Coach
 • Central Air/Heat
 • Parking
 • Guides / Assistance
 • Live entertainment
 • Dinner
 • Cruise
 • Room service and meals
 • Professional tour guide
 • Beach Access
 • Roundtrip Hotel Transfers
 • Suitable for Children
 • Historic Area Nearby
 • Snowcat ride
 • Admission to park(s)
 • Driver
 • Diving Nearby
 • Service fee for tour guide
 • Air Conditioning
 • Internet Access
 • Hotel pickup and drop off
 • Amusement Park Nearby
 • Gratuities (optional)
 • Safety deposit boxes
 • Lunch
 • wheelchair
 • Jetski Tours Nearby
 • Shopping
 • Deck Furniture
 • Security System
 • State/National Park Nearby
 • Bed & Breakfast
 • All meals
 • Return Airport Transfer

Perjashtohen


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Insurance    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Return Airport Transfer    
 •     Any optional tours    
 •     Any airport arrival/departure tax    
 •     Alcoholic beverages    
 •     Bileta e avionit    
 •     Bike equipment (€15,- p.p. per day)    
 •     Tarifat e pageses bankare    
Shto komente x

Lutemi të kini parasysh : Kujdes! Pasi vleresimi te jete bere, nuk mundeni ta fshini ose modifikoniShto në listën e preferuar